Czym kierować się przy wyborze fotografa z Poznania

Wśród wielu przygotowań do wesela nie łatwym zadaniem jest znalezienie odpowiedniego fotografa. Jest to bardzo ważna kwestia, gdyż po weselu Parze Młodej pozostaną jedynie wspomnienia powracające dzięki zdjęciom. Ważne jest wybranie idealnego fotografa, który zna się na swojej pracy i wykona dla nas piękne pamiątki, które będziemy mogli wspominać latami. Tylu ilu jest fotografów to tyle sposobów fotografowania, każdy z nich ma inne pomysły na sfotografowanie Pary Młodej.

Najważniejsze jest to, by znaleźć takiego fotografa, który spełni nasze oczekiwania, a zdjęcia przez niego wykonane będą wyjątkowe. Poszukiwania fotografa należy rozpocząć od przejrzenia portfolio. W wyszukiwarce internetowej można znaleźć setki propozycji tych specjalistów. Warto także popytać znajomych, którzy przerabiali już ten temat może akurat polecą fotografa, który wykonywał zdjęcia dla nich. Jedno jest pewne, każdy ma swój gust i to, że im podobały się zdjęcia danego fotografa to nie znaczy, że także Wam będą się podobać.

Najlepiej jest poprosić znajomych, by pokazali zdjęcia ze swojego ślubu, wtedy będzie można stwierdzić czy dany fotograf i jego styl Wam odpowiada. Zdjęcia z wesela to reportaż z Waszego cudownego dnia, trzeba zwrócić uwagę czy zdjęcia są różnorakie, czy wszystkie jednakowe. Co z tego, że zdjęcia będą ładnie wykadrowane o żywych kolorach, jeśli wszystkie wyglądają tak samo. Zdjęcia muszą ukazywać Wasze emocje z tego niepowtarzalnego dnia, a dobry fotograf potrafi je uchwycić na zdjęciach. Jeśli przypadły Wam do gustu zdjęcia danego fotografa to należy umówić się z nim na spotkanie. Miejsce jakie zaproponuje na spotkanie nie pozostaje bez znaczenia. Jeśli zaprosi nas do swojego biura to oznacza, iż mamy do czynienia z profesjonalnym fotografem i nie traktuje tej pracy tylko jako dodatkowego źródła dochodu.

Profesjonalny fotograf wykonuje swoją pracę z sercem i stąd poświęca dużo czasu na obróbkę zdjęć tak, by wyszły idealne. Zwykły fotograf amator, któremu zależy tylko, aby sobie dorobić nie poświęci wiele czasu na obróbkę zdjęć, w związku z czym wyjdą one po prostu słabe. Również relacje narzeczonych z fotografem są bardzo ważne, dobrze jest porozmawiać z nim i zobaczyć czy umiemy się porozumieć. Bez dobrego kontaktu nie da się zrobić dobrych zdjęć, jeśli będziemy peszyć się przed obiektywem to nic ciekawego nie wyjdzie z takich fotografii. Koszty wykonania fotografii także nie pozostają bez znaczenia, ta sama usługa u jednego fotografa kosztuje 1000 zł, a u drugiego 500 zł, dlatego trzeba dobrze sprawdzać cenniki i co w tej cenie dostaniemy.

Podczas spotkania trzeba dokładnie ustalić na jakiej zasadzie zawiązujemy umowę. Umowa przede wszystkim powinna być precyzyjna i sformułowana tak, by jasno wszystko z niej wynikało. Powinna odpowiadać na pytania kto wykonuje zlecenie, komu oraz w jakim terminie. W umowie powinien być zapisany zakres kupowanej usługi oraz termin przekazania gotowych prac. Istotne jest, by na umowie podana była cena zaliczka i kwota odpowiedzialności materialnej w przypadku zerwania umowy. Fotograf na ślub w Poznaniu na pewno spełni nasze oczekiwania, trzeba tylko znaleźć tego, który ma interesujące pomysły co do fotografowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *