Jak wybrać etui na Samsung Galaxy S10

korzystamy ze smartfona

Zakup nowego telefonu to ważne wydarzenie dla każdego fana elektroniki. Kupując smartfona, a szczególnie flagowca, na którego długo się odkładało, warto już na początku pomyśleć o jego ochronie i zadbać o odpowiednie etui na telefon. Etui takie ochroni smartfona przed zarysowaniami i zniszczeniami, dzięki czemu urządzenie długo będzie wyglądać jak nowe. Dziś przyjrzymy się etui na Samsung Galaxy S10.

Dlaczego warto stosować etui na telefon?

Dzisiejsze telefony są o wiele bardziej delikatne i narażone na uszkodzenia niż jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie smartfon ma duży, szklany wyświetlacz, który łatwo jest zbić przy przypadkowym upadku z wysokości. Dobór odpowiedniego etui pozwoli nie tylko uchronić urządzenie przed zarysowaniami, na przykład od kluczy, ale również zapewni większe lub mniejsze zabezpieczenie podczas upadków. To jednak, jak rzeczywiście etui ochroni telefon, zależy przede wszystkim od typu założonego na niego pokrowca. Co warto jeszcze wiedzieć, odpowiednio dobrane etui może także zwiększyć pewność chwytu smartfona, szczególnie gdy ten ma szklane plecki, jak również zmienić jego wygląd.

Typy etui na Samsung Galaxy S10

Etui na telefony dzielą się zasadniczo na dwie kategorie – tzw. plecki zakładane na tylną obudowę, które chronią ją oraz krawędzie telefonu, a także zamykane etui, które zapobiega zarysowaniom ekranu podczas przenoszenia w torebce czy plecaku. Na Samsung Galaxy S10 dostępne są oba typy etui.

kobieta ze smartfonem ubranym w etui

Etui na tył telefonu

Pokrowce w tej kategorii różnią się przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane. Popularne etui z poliuretanu są cienkie i nie zwiększa wymiarów urządzenia ani jego wyglądu, ale trzeba zaznaczyć, że w niewielkim stopniu chroni smartfon. Nadaje się do codziennego użytku i zapobiegnie powstawaniu zarysowań. Poszukując czegoś, co bardziej zabezpieczy telefon, warto zwrócić uwagę na etui wykonane z poliwęglanu. Szczególnie ciekawą opcją są te, w których jedna warstwa poliuretanowa niweluje wstrząsy, a poliwęglanowa wzmacnia konstrukcję i chroni telefon przed zniszczeniami. Poliwęglan to najbardziej wytrzymały materiał, z którego tworzy się ochronki na smartfony. Wybierając odpowiedni model dla siebie, warto zwrócić uwagę także na wykończenie plecków – zbyt śliskie może utrudniać trzymanie urządzenia.

Etui na cały telefon

Dla tych osób, które chciałyby za pomocą jednego etui chronić i tył urządzenia, i jego ekran, dobrym wyborem będzie etui zamykane. Składa się ono z pleców i otwieranej okładki chroniącej wyświetlacz. Są również etui typu wsuwka, czyli takie, do których wsuwa się smartfon. Poszukując tego typu modeli, warto sprawdzić ofertę sklepu movear.pl – w asortymencie znajdują się skórzane etui typu wsuwka, wyściełane w środku miękką mikrofibrą, która chroni telefon. Co ciekawe, etui te mają również kieszonki na karty, dzięki czemu w jednym miejscu można przechowywać i telefon, i karty do bankomatu oraz wizytówki. Bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie dla tych, którzy nie lubią nosić ze sobą portfela.

One thought on “Jak wybrać etui na Samsung Galaxy S10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *