Jak urządzić pokój nastolatka

zabawa nastolatków

Zazwyczaj urządzenie pokoju małego dziecka nie jest problemem, gdyż małe dzieci zajmują najmniejsze pokoje. Dopóki są maluchami to wystarczy im jedynie łóżko do spania, nie duża szafa na ubrania i najważniejsza jest wolna przestrzeń na podłodze, aby móc się bawić. W wieku szkolnym dodatkowo potrzebne jest biurko do odrabiania lekcji, a w okresie nastoletnim to jest już wyzwanie, potrzebna jest całkowita reorganizacja, pokój powinien być urządzony funkcjonalnie tak, by nastolatek mógł przyjmować gości.

Jeśli chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie to najlepszym pomysłem będzie wybór białych mebli , dzięki nim nawet najmniejsze pomieszczenie od razu będzie wydawać się większe. Biały idealnie współgra z każdym kolorem, dlatego, gdy dziecko podrośnie i będzie chciało zmienić kolor ścian to nie będzie problemu, w każdej chwili można przemalować ściany na dowolny kolor, a z białym wszystkie odcienie tworzą ciekawą aranżację. Białe meble w pokoju młodzieżowym powinny być przede wszystkim łatwe w czyszczeniu i o gładkiej strukturze, gdyż taka właśnie jest prosta w utrzymaniu porządku. Nie bez znaczenia jest wiek oraz płeć młodzieńca, bowiem przy urządzaniu pokoju nastoletniej dziewczyny trzeba pomyśleć o sporej przestrzeni na garderobę. Oczywiście jak wiadomo nie zawsze jest miejsce na wydzielenie osobnego pomieszczenia na garderobę , ale w takim przypadku konieczne jest ulokowanie dużej szafy.

na telewizorzeZ kolei w pokoju nastoletniego chłopaka powinna znaleźć się mini siłownia, konsola do gier czy sprzęt grający. To są rzeczy dodatkowe, ale oprócz nich warto wspomnieć jeszcze o tych, które powinny znaleźć się w pokoju obowiązkowo, są nimi: łóżko – bardzo wygodne, z miękkim materacem, a najlepiej z wysuwaną szufladą, gdyż pomoże to utrzymać porządek w pokoju nastolatka, poduszki, kołdra i inne przedmioty, które nie powinny być na widoku, będą pochowane. Ważnym elementem urządzenia mieszkania jest szafka na telewizor, jest to bardzo przydatna rzecz, bo tak jak małemu dziecku telewizor nie jest potrzebny, to jednak nastolatek nie wyobraża sobie nie mieć go w swoim pokoju. Mebel, który obowiązkowo musi znaleźć się w pokoju młodzieżowym to biurko razem z szafeczką, na którym będzie można odrabiać lekcje. Niezależnie od płci, urządzanie pokoju zależy od upodobań oraz hobby dzieci. Młodzi ludzie interesujący się robotyką czy informatyką z pewnością ucieszą się z dodatkowego kawałka blatu, na którym będą mogli ćwiczyć swoje umiejętności.

Z kolei miłośnicy muzyki zachwycą się specjalnymi uchwytami służącymi przechowywaniu instrumentów na ścianie. Najważniejszym jest, by porozmawiać z nastolatkiem jakie są jego oczekiwania i co tak naprawdę chciałby mieć we własnym pokoju. Pokój nastolatka musi być wesoły, nie może być nudny, dlatego ciekawym rozwiązaniem są fototapety. To najlepszy sposób na ożywienie i ozdobienie całego wnętrza. Jeśli w pokoju zamieszka fan piłki nożnej to dobrym rozwiązaniem będzie tapeta z motywem piłek lub znanych piłkarzy, natomiast jeśli w pokoju zamieszka nastoletnia dziewczyna to dobrym pomysłem będą motywy kwiatowe, wszystko zależy od upodobań dziecka, to ono powinno samo podjąć decyzję. W końcu każdy interesuje się czym innym i ma swój własny gust. Warto zadbać także o różne dodatki, np. tablicę magnetyczną lub zostawić wolną przestrzeń na ważne dla siebie zapiski czy zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.