Urlop w Wiśle – Przegląd noclegów w Wiśle

widoczek

Wisła od co najmniej kilkunastu lat stała się jednym z najchętniej odwiedzanych miejscowości na południu Polski. Dzięki ogromnemu zapotrzebowaniu na noclegi, kwatery, domy wypoczynkowe, w Wiśle budowane są coraz ładniejsze i nowocześniejsze bazy noclegowe.

Kategorii noclegowych w Wiśle nie brakuje i właściwie można powiedzieć, ze nie odbiega ona w kwestii różnorodności od żadnego innego kurortu zimowego.

Znajdziemy tam rozmaite Hotele  kwatery i pokoje, apartamenty, pensjonaty, Domki, agroturystykę, wille, ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe pałacyki i dworki, schroniska, zajazdy.

zdjęcie 1Ceny są bardzo zróżnicowane. Zależą przede wszystkim, jak wszędzie od okresu czyli tzw. sezonu, który przypada przede wszystkim w okresie zimowym, więc odmiennie niż nad polskim morzem. Ceny wahają się już od 20 złotych, nawet do 1000 zł za kilku osobowy dom czy apartament.

Najtańsze noclegi oferowane są w drewnianych domkach czy w kwaterach prywatnych, których w Wiśle jest spory wybór. Wiele z tych domków jest bardzo dobrze wyposażonych, mają pełen węzeł sanitarny oraz wyposażoną kuchnię.

W Wiśle znajduje się ogromnych hotel z basenem i wielkim kompleksem spa, dostępnym nie tylko dla gości hotelowych, co stanowi też ogromną atrakcję dla turystów.

Dla amatorów sielskich klimatów, w Wiśle i okolicach jest kilkadziesiąt gospodarstw agroturystycznych , oferujących swoim gościom wiele atrakcji związanych z życiem na wsi, tj tradycyjne pieczenie chleba, robienie serów itd.

Właściwie można powiedzieć ,że w prawie każdym domu znajdzie się jakieś miejsce, pokój , nocleg dla chętnych. Wiele z nich usytuowanych jest w pięknych drewnianych chatach góralskich zachwycających swoją oryginalną ornamentyką.

W związku z tym, ze sama Wisła położona jest na terenie bardzo górzystym i nierównym, można uznać, że właściwie z każdego domu położonego na stronnym wzgórzu rozpościera się przepiękny widok na całe miasteczko.

Do ogromnych atrakcji bazy hotelowej, czyli prawdziwymi perełkami są Pałacyk Wiślański czy Hotel Gołębiewski

Ten pierwszy znajduje się zaledwie kilka kilometrów od centrum miasta. Usytuowany wśród zieleni obiekt oferuje 9 pokoi w tym 7 dwuosobowych, 2 trzyosobowych typu studio . Ten przepiękny obiekt posiada kameralną kawiarnię i biblioteczkę, mini ristorante, gabinet masażu i odnowy biologicznej czy narciarnię – miejsce do bezpłatnego przechowywania nart.

Sam pałacyk cały wykonany z pięknego rzeźbionego drewna zachwyca swoją różnorodną architektoniczną, natomiast jego wnętrze zdobią piękne antyczne meble.

restauracja

Warto zwrócić uwagę, że na tle historycznego malowniczo położonego Pałacyku, Hotel Gołębiewski to prawdziwy moloch. Spośród 20 hoteli, ten obiekt jest prawdziwym rarytasem szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi.

Posiada on ogromne zaplecze przyjazne maluchom, klub dla dzieci , smakolandię (restaurację dla dzieci) czy kuchnię smyka czyli cukiernię z zapleczem gastro. Ponadto ogromne zaplecze spa i basenowe. Park Wodny Tropikana w Hotelu oferuje nie tylko duże baseny pływackie i rekreacyjne z falą i biczami wodnymi, jak również baseny z hydromasażem wodno-powietrznym, zjeżdżalnie czy brodziki dla dzieci.

4 thoughts on “Urlop w Wiśle – Przegląd noclegów w Wiśle

  1. Orentujecie sie ile może kosztowac organizacja noclegu dla 12 osob w Wisle w czerwcu? Planujemy zrobic impreze integracyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *