Złote akcesoria do łazienki – przykłady najciekawszych zestawień

Złote mydelniczki, kubki, w których umieszcza się szczoteczki do zębów kolejnych domowników, lustrzane ramy oraz podajniki do papieru toaletowego, są dziś dostępne w sprzedaży w wyjątkowo dużej liczbie. Sięgają po nie zarówno osoby urządzające niewielkie łazienki, jak i pomieszczenia sporej wielkości. Złote dodatki do łazienki to prawdziwy hit. Są zresztą obecne z nami już od kilku sezonów, a to sugeruje, że możemy mówić o nich jako o czymś więcej niż tylko o chwilowej modzie. Nie każdy wie jednak, jak dopasować je do wnętrza łazienki, a przede wszystkim – z jakimi materiałami i kolorami je łączyć.

Złoto na tle drewna, marmuru, czy cegły?

Chcąc wprowadzić złote akcesoria do łazienki warto, w pierwszej kolejności, przyjrzeć się materiałom, jakie znalazły się na podłodze, ścianach i suficie tego pomieszczenia. Nie każde zestawienie jest tak samo udane. Miłośnicy złotych akcentów nie znajdują się jednak wcale w złym położeniu, bo metal ten świetnie dopasowuje się do różnych materiałów i powierzchni.

Pałacowe wnętrza bazowały na połączeniu marmuru, granitu i trawertynu ze złotem. Do dziś, odwiedzając dobrze zachowane zabytki, możemy dostrzec to, jak ciekawe było to zestawienie i jak bardzo było gustowne. Jeśli nie boimy się przepychu i blasku, które muszą być konsekwencją takiego zastawienia, nic nie powinno stać nam na przeszkodzie, aby odwzorować je w naszej własnej łazience. Chcąc stworzyć wrażenie luksusu nie musimy zresztą zestawiać złotych akcesoriów z prawdziwym marmurem, nie tylko pięknym, ale i stosunkowo drogim. Równie ciekawy efekt można osiągnąć przecież umieszczając na ścianach imitacje naturalnych kamieni. Zadanie to nie jest wcale trudne, pomocą służą nam przy tym zarówno producenci płytek gresowych, jak i spieku kamiennego.

W łazienkach w stylu industrialnym króluje beton. I choć początkowo może się wydawać, że jego połączenie ze złotem jest dość kontrowersyjnym posunięciem, takie jego postrzeganie nie musi być tym właściwym. Beton i złoto łączą się naprawdę dobrze. Tworzą subtelne zestawienie surowości i wyrafinowania. Co więcej, ciepło złota skutecznie przebija się przez chłód betonu, dzięki czemu nowoczesna łazienka staje się bardziej przytulna. Co warte podkreślenia, osiągnięcie tego efektu nie wymaga wcale stosowania wielu złotych akcentów. Czasem już sama obecność lustra w złotej ramie na betonowej ścianie pozwala osiągnąć zamierzony efekt.

Złote akcesoria do łazienki - przykład ze sklepu Armadesi.pl
Złote akcesoria do łazienki – przykład ze sklepu Armadesi.pl

A co z bardziej klasycznymi pomieszczeniami? Okazuje się, że złote akcesoria łazienkowe bez obaw możemy wprowadzić również do tego pomieszczenia, w którym królują tapety. Przeważnie mamy z nimi do czynienia w przestrzeniach, które od lat czekają na remont. Coraz więcej osób decyduje się jednak na połączenie tapet i złota w pełni świadomie zwracając uwagę na to, że jest to prosty sposób na dekoracyjną, a jednocześnie subtelną łazienkę. Złote akcesoria można zresztą zaprosić także do tego miejsca, w którym postawiono niegdyś na płytki ceramiczne.

Złote akcesoria – z jakimi kolorami łączą się najlepiej?

Jeśli marzą nam się ściany wolne od płytek, cegły lub marmuru, a jednocześnie podoba nam się pomysł wprowadzenia do tego pomieszczenia złotych akcesoriów, musimy zastanowić się nad dominującą w takim przypadku kolorystyką. Osoby, które obawiają się, że nie będzie to proste zadanie, mogą odetchnąć z ulgą. Okazuje się, że złoto nie jest kapryśne także pod tym względem.

Najbardziej klasycznym wydaje się, oczywiście, połączenie ciemnej łazienki oraz złotych dodatków. Wielu osobom natychmiast na myśl przychodzi czerń, równie dobrze sprawdza się jednak granat, butelkowa zieleń oraz coraz popularniejsza w aranżacji wnętrz szarość. Ciemne ściany i złote akcesoria tworzą wrażenie miejsca eleganckiego i subtelnego, wysublimowanego, a jednocześnie takiego, które nie przytłacza obecnych w nim osób. Złote akcesoria i dodatki można jednak umieścić z powodzeniem także w pastelowej łazience. To idealna opcja dla tych osób, które lubią romantyczne aranżacje, a jednocześnie wolą styl nowoczesny od rozwiązań retro. Złoto, ku zaskoczeniu wielu osób, świetnie komponuje się również z bielą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *