Urządzamy wnętrze – zastosowanie w pomieszczeniach żaluzji drewnianych

zaluzje w pokoju

Jeżeli jesteśmy miłośnikami naturalnych materiałów, a przy tym cenimy praktyczne rozwiązania i szukamy wewnętrznych osłon okiennych do naszego domu powinniśmy wziąć pod uwagę żaluzje drewniane. Oprócz osłonięcia naszych wnętrz od słońca i spojrzeń, żaluzje drewniane nadadzą, każdemu pokojowi niepowtarzalny charakter.

W ofercie posiadamy żaluzje w trzech rozmiarach oraz o różnych szerokościach lameli czyli poziomych listewek. Dzięki, którym możemy swobodnie regulować dostęp światła. Jeżeli wybierzemy wąskie lamele wpuścimy do pomieszczenia światło dzienne, ale będzie go mniej niż w przypadku szerokich lameli. Wynika to z faktu, że przy szerszej wersji lameli rozstaw pomiędzy nimi jest większy, zatem przy regulacji naszej żaluzji więcej światła wpadnie do pomieszczenia. Oprócz funkcji praktycznej jaką jest regulacja światła, żaluzje drewniane mogą spełniać także funkcję estetyczną. Umieszczając ten sam typ żaluzji w każdym pomieszczeniu, staną się klamrą spinającą kilka pomieszczeń z w jedną spójną całość.

Żaluzje drewniane ze sklepu www.knall.com.pl sprawdzą się, w każdym pomieszczeniu. Te osłony okienne możemy zastosować niemal do każdego rodzaju okna. Dopasujemy je zarówno do dużych przeszkleń jak i niestandardowych wymiarów. Możliwy jest także montaż drewnianych żaluzji np. w łazience. Takie rozwiązanie wymagać jednak będzie od nas zapewnienia odpowiedniej wentylacji oraz impregnacji drewna. Jeżeli spełnimy te dwa kryteria żaluzje drewniane posłużą nam przez długie lata nawet w tak wilgotnym pomieszczeniu jakim jest właśnie łazienka. Jedynym ograniczeniem jakie występuje przy osłonach tego typu to brak możliwości montażu w oknach dachowych.

Żaluzje drewniane sprawdzą się także w sypialni niemowlaka, ponieważ bardzo łatwo utrzymać je w czystości, a dzięki ruchomym listewkom możemy dowolnie regulować dostęp światła. Również bez żadnego wysiłku, dzięki sprawnemu mechanizmowi, podniesiemy roletę całkowicie do góry.

Decydując się na żaluzje drewniane nie jesteśmy skazani na jeden ich typ, dobrej jakości materiały z jakich zostały wykonane oraz różnorodna kolorystyka sprawi, że na pewno będziemy usatysfakcjonowani wybierając je do własnego domu czy mieszkania. Szukając żaluzji do naszych pomieszczeń szybko zorientujemy się, że drewniane nie oznacza klasyczne. Żaluzje dostępne są nie tylko w odcieniach naturalnego drewna, ale także w bardzo modnym ostatnio kolorze białym oraz czarnym, co pozwala na dopasowanie ich do każdego wystroju.

widok zaluzji

Dostępne żaluzje zostały wykonane z trzech rodzajów materiałów. Oprócz klasycznego drewna takiego jak wyjątkowo wytrzymała lipa syberyjska, dostępne są także drewniane żaluzje laminowane z dekorem oraz żaluzje bambusowe o cieńszych listewkach.

Żaluzje drewniane to produkt ponadczasowy, materiał z jakiego zostały wykonane czyli drewno jest trwałe i uniwersalne. Dlatego żaluzje drewniane pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, prowansalskich czy barokowych, w zależności jakie ich wykończenie wybierzemy. Żaluzje w każdej dostępnej wersji będą nam służyć latami, dlatego warto rozważyć tą propozycję przy aranżacji lub odświeżaniu wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *