Amerykański wystrój wnętrz

pokój dzienny w amerykańskim stylu

Aranżacja wnętrz jest tematem, którym coraz więcej osób zaczyna się interesować. Ładnie wyglądające pomieszczenia są celem dla wielu ludzi przeprowadzających renowację mieszkań lub domów. Z tego powodu, wybór odpowiedniego stylu wykończenia jest bardzo ważną kwestią. Obecnie, coraz częściej pojawiają się głosy odnośnie amerykańskiego wystroju wnętrz. Czym charakteryzuje się ten styl i jakie są jego typowe elementy?

Charakterystyka amerykańskiego stylu wykończenia wnętrz

Jak Stany Zjednoczone długie i szerokie, tak wiele stylów aranżacji wnętrz można spotkać w tym kraju. Patrząc na strukturę państwa można dostrzec 50 stanów, które różnią się od siebie znacznie. Z tego powodu, w każdym miejscu w Stanach Zjednoczonych można spotkać się z inną nazwą preferowanego stylu urządzania wnętrz. Jest to spowodowane bardzo dużą różnorodnością etniczną obywateli amerykańskich.

Tym samym ciężko wskazać jeden styl nazywany amerykańskim, gdyż istnieje ich co najmniej kilka. Prościej będzie opisać każdy z nich z osobna.

Styl glamour czyli amerykański sen

Oglądając amerykańskie filmy romantyczne, o dziewczynach z bogatego domu szukających miłości, najczęściej rzuca się w oczy cukierkowy wystrój pomieszczeń. Tak zwany styl glamour pełni tutaj rolę pierwszoplanową. Styl ten kojarzy się najczęściej z przepychem, jednak można znaleźć ciekawe aranżacje, od których wręcz bije prawdziwa klasa. Trzeba być jednak ostrożnym, gdyż łatwo przesadzić i można stworzyć coś iście kiczowatego.

W tym stylu rządzą jasne kolory oraz bogate zdobienia. Najczęściej wykorzystywana jest biel, a wszelkie dodatki najczęściej posiadają złoty błyszczący kolor. Pokój dziewczęcy urządzany w tym stylu często jest w pudrowym różu. Istnieje sporo możliwości, gdyż nie ma ściśle określonych ram stylu glamour. Ważne, aby prezentował się bogato, ale zarazem elegancko.

Styl Hampton

Kolejnym ze sposobów aranżacji mieszkania w amerykański sposób jest styl hampton. Pochodzi od nazwy miejscowości na Long Island gdzie każdego lata wypoczywają najbogatsi amerykanie. Z tego powodu, styl wydaje się na pierwszy rzut oka raczej standardowym, niewyróżniającym się spośród innych luźnych stylów. Trzeba jednak wiedzieć, że to złudne wrażenie gdyż luksus jest tutaj dyskretnie przykryty. Jednym z charakterystycznych elementów tego stylu jest duża ilość okien, która powoduje, że do wnętrza wpada bardzo dużo światła, a tym samym daje właścicielowi możliwość podziwiania okolicy, stąd styl ten idealnie pasuje do mieszkań na wysokich piętrach lub domów w urokliwej okolicy.

amerykański styl

Styl nowojorski

Jest to styl pochodzący z Nowego Jorku, który jest mieszkanką klasyki, stylu vintage oraz nuty nowoczesności. W ten sposób powstaje mieszanka idealnie odwzorowująca charakter miasta, które jest kolebką amerykańskiej mody oraz myśli. Dlatego, pomieszczenia wykonane w stylu nowojorskim cieszą się sławą szczególnie w przypadku aranżacji mieszkań. Dom wykończony w ten sposób może okazać się zbyt chaotyczny, co nie powinno przeszkadzać w przypadku mniejszych mieszkań. Styl nowojorski można podpatrzeć na różnego rodzaju filmach. Charakterystycznymi elementami są drewniane meble oraz ciekawe oświetlenie. Ponadto, na ścianach najczęściej można znaleźć tapetę.

Podsumowując, istnieje kilka różnorodnych stylów amerykańskiej aranżacji wnętrz. Z tego powodu, warto poznać wszystkie z nich. W tym celu warto pooglądać amerykańskie filmy, których akcja toczy się w miastach. Można w nich znaleźć kwintesencję amerykańskiego stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *